Helt vanlig receptfri åksjukemedicin måste ju funka även för dig... PROVA... Jag har aldrig kunnat åka som baksätespassagerare i vanlig personbilMen med ett litet piller så går det hur bra som helst
![]()
Helt vanlig receptfri åksjukemedicin måste ju funka även för dig... PROVA... Jag har aldrig kunnat åka som baksätespassagerare i vanlig personbilMen med ett litet piller så går det hur bra som helst
![]()
Mvh Palleman
Tack!
Ska testa i simulatorn.
Om de funkar att köra framför skärmen så finns de ju de som tar med sig skärmen ut på fältet och kör framför den istället för att använda sig av glasögon.
/Martin
Hade oxo problem förrut med illamående och har för mig att det har med balansen att göra, finns ju bra åksjuke meducin numera :-), är inget problem längre dock för mig.
-------------------------------------------------------------------
Xxxxxx Xxxxxxxxx
Spektrum DX7
T-Rex 700N Pro, OS HZ-P, Outrage, AR7100R, VBar 4.0, BLS 451*3, BLS 251, mm.
T-Rex 600N Pro, Hyper 50, Hatori, AR7000, VBar 4.0, 9252*3, 9254, JR8900
T-Rex 500 ESP stock, BLS 251, mm.
Sebart Katana S50 Glowpower,
MagnumR West .50
Tack! Det kanske finns hopp ändå i alla fall.
Ska prova med en tablett och sätta mig framför Realflight i "pilot mode". Funkar det där så går det nog i verkligheten också.
En intressant sak som jag har noterat under långa stunder av filmtittande på FPV på Youtube, är att filmer som har OSD verkar minska mina besvär. Framför allt där man har en artificiell horisont-linje i mitten. Finns här [ame="http://youtube.com/watch?v=zdJ1leLmDc0"]YouTube - Easy Star with FPV OSD system[/ame]
Då skulle denna OSD passa dig
http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=135
Förresten så hoppas jag det kommer en FPV flik på detta forum
//Matte