Någon här som har handlat från mobius-cam.com?
Snabb frakt, bra service?
Mvh Daniel
Någon här som har handlat från mobius-cam.com?
Snabb frakt, bra service?
Mvh Daniel
Har faktiskt aldrig sett den tidigare. Jag köpte min mobius från team legit. Kom fram på 4 dagar o allt funkade bra.
Tala gärna om hur din upplevelse va om du beslutar att handla därifrån.
Om det är priset och inte formfaktorn som gäller. Så rekomenderar jag Starkt en Xiaomi Yi.
Vissa saker gör den bättre än en gopro 3, andra lite sämre. Men kostar bara ca 70 usd ink frakt från Kina.
Köper man från banggood så behöver man fokusera linsen själv dock.
Kommer lite video senare idag i Xiaomi Yi tråden. Då jag precis testat mjukvaran som tillåter 1080p60 35 mbit.
Har handlat en kabel ifrån dem, kom på 3 dagar och fungerade klockrent. Mycket nöjd med dom hittills, men som sagt bara en beställning![]()
TBS Discovery m. gimbal för finflygning, ZMR250 för fulflygning
Jag tror att jag handlade från JooVuu (England) för att de hade undervattenshus, kamera och minneskort från samma.
___________________
patrik@pgdata.se
Jag har handlat från http://www.mobius-cam.com/. Enligt de utrikiska forumen är det den officiella källan för SJ4000 och Mobius.
Eftersom jag är trött på att handla från Kina försökte jag inte ens hitta nåt annat. Det funkade bra och levererades på tre dagar.
Är man äventyrlig eller beställer småsaker skickar de även med vanlig o-spårbar post och då är frakten billig.
Kör flygplan, med eldrift eller på hang.
Köpte mig en taranis därifrån, så inte direkt ute efter en mobius eller liknandemen det funkade väldigt bra!