Min OS varvade mer när jag tog ur insattsen iaf.
Ta bort insatsen!
Kollaps
X
-
I dag har jag flygit min trainer! Körde den riktigt rikt två tankar! Den låg och bröt mellan fyr och tvåtakt på ljudet! Startade på en fjädedels gas! Den steg majestätiskt upp mot skyn! Stadigt och vackert! Måsta trimma lite dyk och lite höger på skeven sen gick flyget spikrakt! Gick att flyga långsamt med om man ville det! Och jävligt fort om man ville det oxå
Drog man full gas så skrek till som man sku ha stuckit kniven i en gris....Sen bar det iväg som en misil
Ville man så kunde man dra uppåt roder och full gas från stillastående så la den iväg upp som en harrier! Rullade typ 3 meter sen la den iväg upp nästan vertikalt :shock:
måste säga att den här gången har jag lyckats kombinera rätt motor till ett mycket prisvärt flyg!
Landningarna var helt underbara! Den va otroligt stadig att landa med!
Så mer flöde i dämpen behövs inte! Inte till denna trainer i allafall! Man flyger ju mest på halvgas med en sån i allafall!
I det här fallet på en fjärdedels gaspådrag
Kommentar
Kommentar