Senaste filmen:
Då blir det Hallandsåsen, nu skall vi bara komma fram till vart på denna ås, det tål att funderas över.
Ken
FPV träffar 2014
Kollaps
X
-
-
Jag hade erbjudit Höganäs fältet, men vi har en del restriktioner på vilket håll man får flyga på.
Och det är bara tråkiga platta åkrar runt om.Lämna en kommentar:
-
Senaste flygningen:
Det blåser otäckt denna helg, men tänkte knåpa ihop en FPV-träff runt den 30:e om två veckor. Vi får hoppas på fint väder, eftersom jag själv inte kan flyga under tiden tills dess får ni andra sköta det åt mig.
Då är den stora frågan vart vi skall träffas, alla bor spritt, varför inte Helsingborg? Någon som vet ett roligt ställe?
KenSenast redigerad av administrator; 2014-08-16, 14:52.Lämna en kommentar:
-
En rc-switch, en modellrakettändare och en plåtburk med salpeter & socker borde lösa det hela rätt bra...Lämna en kommentar:
-
Vi testade rök aggregat för elflyg. Kommer tabel med resultat senare. Kommer även testa olika metoder för tändning av rök.Lämna en kommentar:
-
Vad lär vi oss av detta ? , kasta inte en staketstolpe på era lipos
, det ryker duktigt iaf
Låter bra med en träff framöver
Senast redigerad av administrator; 2014-08-16, 14:53.Lämna en kommentar:
-
Senaste filmen:
Försöker betygsätta rökutveckling och farlighet av liPo.
Skall till Skillingaryd på Lördag och hoppas att där finns något att filma. Sedan får det väl bli en träff, nu när ni är trötta på allt badande och flintasteks tuggande.
KenSenast redigerad av administrator; 2014-08-16, 14:53.Lämna en kommentar:
-
-
Ska till stugan och mata katten och sen handla på vägen så kl 17.30 skulle jag troLämna en kommentar:
-
-
Har inte tid imorgon. Har ett jobb, ju.
Vi rekryterar en teknisk säljare just nu. Är du intresserad, Kenneth, så hör av dig.Lämna en kommentar:
-
Senaste flygning Helsingborg v.30:
Vilken tid pratar vi om imorgon?
Ken
Senast redigerad av administrator; 2014-08-16, 14:53.Lämna en kommentar:
-
Senaste flygning från Ripa v: 29:
Du menar som en typ av Selfie, vet inte om min okta kan gå så långsamt, Hmmm. Kan faktiskt vara rätt koolt att filma varandras flygning, hur blev din video(vibrationsfri)?: Oavsett: Nu när det e ordning på min så kan vi ju försöka få lite flygbilder på varandras maskiner.
KenSenast redigerad av administrator; 2014-08-16, 14:54.Lämna en kommentar:
Lämna en kommentar: