Eachine E010S mikroFPVquad
Kollaps
X
-
Kul att det funkade! Nä, lätt är det inte
Men övning ger färdighet ganska snabbt har jag märkt.
Kommentar
-
Hej nu börjar min antenn ge upp. Är det några konstigheter att löda fast den igen? Har även sett att det finns små kameror med en liten gummi antenn att skaffa. Jag väntar dock på en hållare till kameran med störtbåge så om jag kan hålla den vid liv så länge så löser sig nog problemet.
Skickat från min iPhone med TapatalkKommentar
-
Nej, det ska inte vara några problem att löda fast den igen, om än lite pilligt.Hej nu börjar min antenn ge upp. Är det några konstigheter att löda fast den igen? Har även sett att det finns små kameror med en liten gummi antenn att skaffa. Jag väntar dock på en hållare till kameran med störtbåge så om jag kan hålla den vid liv så länge så löser sig nog problemet.
Skickat från min iPhone med Tapatalk
Jag klippte isär en stor gummiantenn och lödde fast den istället och fick då en betydligt mer hållbar lösning. Men bilden blev inte riktigt lika bra som med originalantennen.Kommentar
Kommentar