Många försök
Nu har jag lyckats få till lite FM runt maskingevären. Jag tror att det lyckades vid fjärde försöket... Skam den som ger sig.
Jag fick lova att sätta fast den undre plåten först och låta den gå lite längre upp på framkanstlisten. På så vis blev det inte så mycket kvar av den förbaskade kvadrupelkrökningen (liiiiite lätt överdrivet) när den övre plåten skulle knuggas fast. Så här blev det i alla fall.

Mvh Olov
Nu har jag lyckats få till lite FM runt maskingevären. Jag tror att det lyckades vid fjärde försöket... Skam den som ger sig.
Jag fick lova att sätta fast den undre plåten först och låta den gå lite längre upp på framkanstlisten. På så vis blev det inte så mycket kvar av den förbaskade kvadrupelkrökningen (liiiiite lätt överdrivet) när den övre plåten skulle knuggas fast. Så här blev det i alla fall.Mvh Olov

Kommentar